14. J.Aš/Hazlov 17 25:82 8

Kompletní tabulka

Muži porazili Žlutice

FC CHEB - ŽLUTICE 3:1 /1:1/

V pátek 04.10.2019 jsme od 18:00 hod přivítali hráče Žlutic, kteří měli před zápasem dvojnásobný počet bodů, tedy 12 oproti našim 6-ti bodům.

Hned v první minutě šel po kolmé přihrávce I.Kutláka sám na branku kapitán V.Altman, nechal se před šestnáctkou doběhnout a vytlačit ze střelecké pozice. Tato situace jakoby předurčila další brankové příležitosti, do kterých se v průběhu zápasu pravidelně dostával, ale bohužel bez gólového zakončení. Do šance se dostali také hosté a to ve 20.min, kdy přetažený centr zakončili hlavou vedle zadní tyče naší otevřené branky. A tak, když se náš kapitán neprosadil, vzal to na sebe V.Šiman, u střídaček byl rychlejší v souboji, uvolnil se přes dva protihráče a poslal míč doleva za obranu hostí na I.Kutláka, který otevřel stav utkání levačkou k zadní tyči (1:0).

Po první brance utkání přišlo hned několik šancí soupeře, které vychytal spolehlivý brankář F.Větříček. Ten byl i u založení další naší příležitosti, kdy po jeho výkopu hostující stoper hlavou prodlužoval brankáři, což vystihl V.Altman a prudkou střelou z první zakončil k přední tyči. Jeho pohotové zakončení však vyrazil na roh velmi dobrým zákrokem hostující brankář. O branku jsme si koledovali i ve 40.min, kdy po rohovém kopu zakončoval stoper soupeře hlavou těsně nad břevno naší branky. Po další nepozornosti jsme v závěru poločasu již inkasovali a šli do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého poločasu vystřídal A.Koštial a nahradil jej J.Srnec. Dále vystřídal pro zranění S.Klimt, kterého nahradil D.Nožička. Vzhledem k tomuto střídání jsme museli upravit rozestavení a některé útočně naladěné hráče obětovat pro obranné povinnosti. Hosté nabuzení brankou do šatny začali zostra. Zakončení přes našeho vybíhajícího brankáře vykopával ve 49.min I.Kutlák z brankové čáry. Naší brankovou příležitost jsme si nechali až do 52.min, kdy se po levé straně dostal V.Šiman, přihrál před branku, kde míč propadl až k J.Dvořákovi, jehož dobré zakončení k přední tyči brankář vyrazil.

Další branková příležitost začala udržením míče před vápnem hostí. V.Šiman roztáhl hru doprava a po zaseknutí prošel zpět na střed, kde přes obránce zakončil z hranice šestnáctky. Jeho střelu k pravé tyči vyrazil hostující brankář na rohový kop, který zahrával zprava J.Dvořák a hostující obránce si jej srazil na přední tyči do vlastní branky (2:1).

Rozehrávku soupeře zachytil hned v 73.min J.Zeman, přihrál J.Srncovi a ten našel vepředu V.Šimana, jehož prudkou přihrávku před branku odehráli hosté na šestnáctku přímo před J.Kraclíka a ten prudkou ranou k pravé tyči nedal brankáři šanci (3:1).

Zápas skončil tak, jak začal. Po rohovém kopu se dostal k zakončení kapitán V.Altman a ze vzdálenosti penalty poslal v 78.min míč nad břevno branky soupeře. Snad si schoval nějakou branku na příští zápas ve Františkových Lázních.

Dnešní zápas měl náboj, diváci viděli šance na obou stranách. Výkonem v druhém poločasu jsme si vítězství vybojovali a zasloužili.

Střídání :

46.min – A.Koštial / J.Srnec

46.min – S.Klimt / D.Nožička

70.min – T.Altman / L.Sahaj

Trenér :   Václav Altman

Asistent : Stanislav Makeš