14. J.Aš/Hazlov 17 25:82 8

Kompletní tabulka

Dorost porazil FK Ostrov

FC Cheb/Lipová - FK Ostrov 4:1 /1:1/

Dnešní poměr sil a stáří jednotlivých hráčů byl téměř vyrovnaný. Hosté měli o dva hráče ve věku 19 let více, ale do základní sestavy museli zařadit i dva hráče ročníku 2003, tedy starší žáky. Toto rozložení sil slibovalo vyrovnané utkání a od prvních minut to tak i vypadalo.

V prvních minutách měli dobré příležitosti Skřivánek a Srnec, ale prvý trefil pouze vybíhajícího brankáře a druhý jen těsně minul levou tyč soupeřovi branky. Ve 20.min podběhl rohový kop náš brankář Lacina, míč propadl celým pokutovým územím k soupeři, který se přes dvě přihrávky dostal zpět do vápna před brankáře a střelou z otočky k pravé tyči otevřel stav utkání (0:1). Další chybu jsme předvedli ve 24.min, kdy jsme propadli po autovém vhazování u střídaček, Holakovský fauloval, ale rozhodčí poskytl výhodu. Následoval další faul kapitána Víta před vápnem. Dobře zahraný přímý kop hostí s obtížemi vyrazil na zemi u levé tyče brankář Lacina. Na další naší příležitost jsme si museli počkat až do 37.min, kdy se po dlouhém autu Holakovského dostal před brankáře Srnec, ale chybělo mu pár centimetrů k zakončení. Ve 41.min se do akce po levé straně zapojil Srnec, prošel do vápna a odražený míč dostal zpět na Skřivánka, který z 18m´ zakončil kousek vedle levé tyče. Ve 42.min odkopl v souboji Sahaj míč směrem na branku hostí, ten přeskočil vybíhajícího brankáře a zapadl do prázdné branky (1:1). Ve 44.min po faulu na Dvořáka zahrával Sahaj z 30m´přímý kop k levé tyči, který brankář dobrým zákrokem vyrazil na roh.

O poločase Davida Vu vystřídal Martin Halada.

Povedl se nám vstup do druhého poločasu. Skřivánek po autu prošel po levé straně, ale jeho dobrou střelu vyrazil brankář na roh. Sahaj zahrál v 46.min ostrý centr, míč propadl do chumlu před brankáře, kde se nejrychleji zorientoval Dvořák a placírkou k levé tyči vsítil svůj první gól v dorostu (2:1). Po našem rohu ve 49.min se míč odrazil k útočníkovi hostí, ten prošel až před našeho brankáře Lacinu, který v pádu zabránil gólu do naší sítě. Následovala rozehrávka na Skřivánka, který diagonálou našel za obránci nabíhajícího Holakovského, který přes vybíhajícího brankáře zakončil do prázdné branky (3:1). Další šanci vybojoval v 57.min Halada, když nejprve získal míč ve středu hřiště, jeho střelu brankář vyrazil k levému rohovému praporku, Halada jej znovu doběhl, vyhrál souboj a přihrál Skřivánkovi, který z 18m´ zakončil prudkou střelou pouze do vybíhajícího brankáře. V 58.min Dvořáka vystřídal Brož, který se prosadil o dvě minuty později, vybojoval míč, utekl po pravé straně, přešel přes beka, ale jeho pokus srazil brankář na další roh. Sahaj z rohu našel na zadní tyči nabíhajícího Haladu a ten v 60.min zakončil hlavou k tyči (4:1). Holakovského vystřídal v 63.min Miloš Bui, který se také hned zapojil do hry. V 68.min prošel po pravé straně, obehrál stopera, ale jeho dobrou střelu po zemi vybíhající brankář vyrazil. Po akci Skřivánka a Halady na levé straně dostal opět Miloš Bui přihrávku doprava za obranu, ale jeho střela v 74.min skončila pouze na levé tyči branky hostí.

Za dnešním vítězstvím jsme šli odhodlaněji než soupeř. V závěru nám navíc pomohl fakt, že jsme měli na střídání větší počet hráčů, než mužstvo hostí. Střídající hráči se ihned zapojili, zachytili tempo hry a výborně nahradili střídané hráče.

Ročníkový průměr hráčů základní sestavy :    FC Cheb 2000,73 / Ostrov 2000,91

Trenér :   Václav Altman

Asistent : Stanislav Makeš