14. J.Aš/Hazlov 17 25:82 8

Kompletní tabulka

Muži nestačili na Nejdek

FC CHEB - FK NEJDEK 1:3 /1:2/

V pátek 18.10.2019 jsme od 18:00 hod přivítali hráče Nejdku, třetí tým průběžné tabulky.

Začátek zápasu nám zkomplikoval z pracovních důvodů pozdní příjezd J.Dvořáka. Museli jsme na poslední chvíli měnit za asistence rozhodčího složení základní sestavy. Do zápasu nemohl zasáhnout nemocný P.Botev a po operaci kolene stále netrénuje M.Skřivánek a M.Halada.

Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. Již v třetí minutě zaskakoval stoper M.Podlipský na levé straně za J.Zemana a J.Srnce, když odehrál míč do autu. Hosté rychle vhazovali a bez ataku J.Zemana a J.Srnce hladce nacentrovali před branku. Centr na přední tyč místo vyražení brankář F.Větříček pouze tečoval k zadní tyči, útočník Nejdku č.10 Neudert se kličkou uvolnil přes A.Koštiala a ve 3.min propálil před sebou stojícího I.Kutláka, brankáře F.Větříčka a dobíhajícího Miloše Bui (0:1).

Od desáté minuty se hra vyrovnala a začali jsme se dostávat do šancí. Po přetaženém rohu D.Nožičky z pravé strany se dostal k míči V.Šiman, nacentroval zpět, k míči se dostal na šestnáctce J.Zeman a srazil jej k V.Altmanovi, jehož zakončení levačkou pod břevno vyrazil v 15.min brankář soupeře nad branku. Po dalším rohu J.Srnce, odhlavičkoval hostující stoper pouze za šestnáctku k D.Nožičkovi, který z první hlavou vrátil zpět do vápna, kde A.Koštial po zakončení nůžkami těsně minul pravou tyč branky. Po akci A.Koštiala a V.Šimana z pravé strany přihrál D.Nožička zpět na vápno T.Altmanovi a ten ve 22.min prověřil levačkou pozornost brankáře.

Náš zlepšující se výkon a dobré čtení hry A.Koštiala při autovém vhazování hostí a také napadání rozehrávky T.Altmanem, donutilo soupeře místo rozehrávky vrátit míč až k hostujícímu brankáři, kterého donutil svým pohybem k chybě kapitán V.Altman, vystihl rozehrávku na levého beka a po kličce brankáři ve 36.min vyrovnal na 1:1.

Vyrovnaný stav jsme do poločasu bohužel neudrželi. Na levé straně napadal J.Srnec rozehrávku po lajně pouze pozičně, bez kontaktu s míčem či protihráčem, míč prošel před střídačky, kde opět vypomohl stoper M.Podlipský a faulem přerušil akci soupeře. Naši hráči nepozdrželi rozehrávku a M.Podlipský se nestačil vrátit na svoji pozici. Na rychle rozehraný přímý kop musel reagovat nevysoký I.Kutlák, neuspěl na šestnáctce ve výškovém a silovém souboji, míč propadl do vápna, kde špatně zareagoval brankář F.Větříček. Místo chycení míče jej pouze vyrazil mimo pokutové území, následoval okamžitý centr z levé strany a zakončení z první, kdy opět hráč Nejdku č.10 Neudert prostřelil naše čtyři hráče v brance a zvýšil ve 42.min na 1:2.

Do druhého poločasu jsme kvůli zdravotním důvodům museli nastoupit bez útočníka V.Šimana. Do hry se tak dostal J.Dvořák.

Poločas začal pro nás dobře. Po faulu na D.Nožičku rozehrával ve 48.min přímý kop od střídaček I.Kutlák, ten propadl k brankáři, který jej vyrazil na šestnáctku, kde pohotově zakončil levačkou T.Altman, ale jeho střelu vyrazil v pádu nohou brankář soupeře. Hosté reagovali protiútokem a jejich zakončení musel zachraňovat v 50.min I.Kutlák hlavou na brankové čáře. Šanci na vyrovnání jsme si vypracovali po autovém vhazování na pravé straně u střídaček, kdy T.Altman obloučkem doleva za stopery vyslal J.Srnce, který však pozdě zareagoval, nechal se doběhnout obránci a zakončoval z šestnáctky pod tlakem a z horšího postavení v 55.min mimo branku soupeře.

Poslední branka utkání padla po dalším, již třetím špatném zákroku brankáře F.Větříčka. Na levé straně fauloval v souboji J.Srnec. Na přímý kop si křikl náš brankář, ale neudržel lehký centr, míč mu vypadl k zadní tyči, od které soupeř vrátil z první před branku a hráč Nejdku č.14 Schlosser hlavou zvýšil na konečných 1:3.

Dnešní prohraný zápas se nevyvedl na levé straně hrajícím J.Zemanovi a J. Srncovi. Nechytli začátek zápasu a byli i u dalších nepovedených situací. Navíc u všech branek zaváhal brankář F.Větříček. V předcházejících zápasech nám byl velkou oporou, ale dnes si bohužel vybral snad svůj jediný černý den v sezóně.

Střídání :

46.min – V.Šiman / J.Dvořák

68.min – D.Nožička / D.Račák

75.min – M.Podlipský / S.Klimt

87.min – D.Račák / L.Sahaj

Trenér :   Václav Altman

Asistent : Stanislav Makeš