14. J.Aš/Hazlov 17 25:82 8

Kompletní tabulka

Muži vezou body z Lomnice

Lomnice - FC Cheb 1:4

V sobotu 2.10.2021 nás čekalo důležité venkovnímu utkání od 15:00 hodin v Lomnici.

Do zápasu jsme šli s odhodláním přivést z Lomnice všechny tři body a zapomenout na zápas z minulého týdne, kdy jsme v domácím zápasu proti Hroznětínu vedli ve 27.minutě již 2:0, ale místo jasné penalty na našeho kapitána byla v 36.min odpískána z protiútoku nepenalta proti nám. Soupeř ji proměnil a dostal se do hry. V následujícím průběhu zápasu, plném nepochopitelných situací, jsme nakonec prohráli 2:4.

Do dnešního zápasu nemohli ze zdravotních či pracovních důvodů nastoupit stopeři M.Podlipský, T.Altman a D.Plzák, záložníci D.Linhart, V.Holakovský a útočníci V.Šiman, F.Eschler a I.Kutlák.

Z tohoto důvodu jsme do zápasu povolali hned čtyři brankáře, z toho dva si museli obléci herní dres. První nahradil střelce V.Šimana v útoku a druhý dalšího gólového hráče I.Kutláka v záloze.

A právě naše brankářská jednička F.Větříček měl už ve 3.min po sklepnutí V.Altmana první šanci, ale po překonání obránců levačkou těsně minul pravou tyč domácí branky. Stejný hráč měl do konce prvního poločasu ještě několik dalších šancí, kdy jen těsně minul branku soupeře.

Po čtvrthodině zápasu přišel pro soupeře zřejmě zlomový okamžik, když hráč č.7 T.Ptáček neunesl prohraný souboj s J.Dvořákem a přivodil si při následném nákopu našeho hráče poranění kolene, kvůli kterému musel nakonec v druhém poločasu vystřídat. Od tohoto okamžiku domácí přitvrdili a dohrávali snad každý druhý souboj.

První branku jsme vstřelili po dobrém napadání V.Altmana, který donutil brankáře k chybné rozehrávce, míč získal F.Větříček, přihrál zpět J.Dvořákovi a ten našel centrem mezi stopery V.Altmana, který ve 21.min z hranice šestnáctky střelou pod břevno otevřel stav utkání (0:1).

Ve 40.min došlo k souboji na středu naší půlky, kdy P.Sedlák získal čistě míč, přes který přepadl soupeř a rozjel slibné přečíslení domácích. Nezúčastněný hráč soupeře č.4 M.Štěpanovský, zezadu s jasným úmyslem sestřelit P.Sedláka, fauloval na červenou kartu a mohl být rád, že dostal pouze.

Druhý poločas začali lépe domácí, když ve 49.min po centru mohli vyrovnat, ale z malého vápna nastřelili brankáře Lacinu. Po faulu P.Sedláka na pravé straně zahrávali domácí v 52.min přímý kop, který jsme zablokovali, ale odražený míč se dostal k volnému soupeři, který vyrovnal z první pěknou střelou k levé tyči (1:1).

Po sérii vzdušných přihrávek a soubojů se dostal k míči R.Vorasický, přihrál z půlky doprava za obranu nabíhajícímu V.Altmanovi, jehož zakončení ze strany stačil brankář  vyrazit před sebe, kde byl dobíhající hrající brankář F.Větříček, který se v 56.min pohotově prosadil hlavou k zadní tyči (1:2).

Po rozehrávce a následném rohovém kopu se dostali domácí do zakončení, kdy nás dvěma dobrými zákroky podržel brankář J.Lacina. Po střídání J.Srnce se do hry dostal J.Kerďo, který se během pár minut dostal do hry a byl oživením naší hry. Přihrávku V.Altmana za pravého obránce doběhl J.Zeman a po uvolnění odcentroval do vápna na F.Větříčka. K odraženému míči se v 66.min dostal právě J.Kerďo a pohotově z 20 m´ zakončil šajtlí k levé tyči domácí branky (1:3).

Další branky jsme se dočkali po odkopu J.Vondráška na F.Větříčka, který rozehrál doprava na J.Kerďu. Ten se uvolnil po pravé straně a od rohového praporku našel zpětnou přihrávkou na středu šestnáctky volného V.Altmana. Ten prošel v 68.min do vápna, uvolnil se po pravé straně přes dva obránce a střelou na zadní tyč zvýšil na 1:4.

Ve zbytku utkání se projevila frustrace domácích, která se projevila několika ostrými zákroky a nesmyslným, nic neřešícím, faulem v 81.min na našeho stopera J.Vondráška, za který měl dostat domácí hráč M.Štěpanovský rovnou červenou kartu. Udělená pouze žlutá karta byla jeho druhá a tudíž následovala karta červená.

Další nesmyslný faul předvedl v 88.min J.Janovský, kapitán domácích, který mimo těžiště hry napadl F.Větříčka, hlavou jej knokautoval a rovnou s červenou kartou odešel předčasně pod sprchy.

Vzhledem k velkým absencím a zraněním jsme dnes předvedli velmi dobrý výkon. Střídající hráči se dobře zapojili do hry a přispěli tak k našemu vítězství.

Střídání :

61.min – J.Srnec  / J.Kerďo

78.min – D.Račák / K.Sultani

83.min – V.Altman, J.Vondrášek / L.Sahaj, M.Pechoč

Trenér :   Václav Altman

Asistent :  Petr Plzák