14. J.Aš/Hazlov 17 25:82 8

Kompletní tabulka

Muži porazili Loko K.Vary

FCCheb - Loko K.Vary 2:1

V pátek 8.10.2021 jsme na domácím hřišti od 18:00 hod přivítali Lokomotivu K.Vary.

Dnešní utkání lze shrnout jako důrazné utkání, místy se surovými zákroky hostí, naše oplacení v souboji bez balónu, zbytečná červená karta, hra v oslabení a nakonec vybojované cenné vítězství 2:1.

V první čtvrtině zápasu jsme se vyrovnávali s hrou hostí. Za jeden z důrazných soubojů obdržel P.Sedlák ve 12.min žlutou kartu. Postupně se hra urovnala. Po dobrém napadání V.Altmana udělal brankář soupeře ve 20.min chybu, špatný odkop zachytil M.Skřivánek, přihrál z první P.Sedlákovi, který našel kolmou přihrávkou za obranu V.Šimana a ten se trefil po zemi k levé tyči (1:0).

Vedení jsme mohli navýšit po vhazování J.Srnce na V.Altmana, který posunul patou na M.Skřivánka, jehož centr našel na zadní tyči J.Dvořáka, ale střelou z první nastřelil ve 23.min pouze dobře postaveného brankáře hostí. Šanci na vyrovnání měl soupeř ve 32.min, když v souboji na středu hřiště zahrál P.Sedlák rukou, hosté nepřestali hrát, ale ponechanou výhodu zakončili akcí přes levou stranu těsně nad břevno naší branky. Soupeř přitvrdil, což vyústilo tvrdým faulem jejich kapitána č.2 J.Koláře, za který obdržel první žlutou kartu hostí. Ve 40.min hostující pravý bek č.6 R.Patera setřelil J.Zemana, který si posunul míč a soupeř jej nemohl zasáhnout. Za likvidační zákrok obdržel pouze žlutou kartu a bylo velkým štěstím, že v tu chvíli nestál J.Zeman na zemi, ale byl v pohybu vpřed a vše se nakonec obešlo bez jeho vážného zranění. Po ukončení prvního poločasu obdržel za protesty žlutou kartu hráč hostí č.11 M.Plch.

Chování hostujícího hráče č.11, popsaný zákrok R.Patery a několik dalších zákroků tohoto hráče bylo důvodem opravdu tvrdé hry od začátku druhého poločasu. Za další tvrdý zákrok obdržel v 58.min žlutou kartu hostující hráč č.10 D.Schöwalder.  Slabší chvilku jsme si vybrali v 75.min, zcela jsme otevřeli střed hřiště, obrana byla vytažená a posunutá hodně vpravo. Soupeř toho využil a hrou od střídaček se dostal až ke kolmé přihrávce na střed naší šestnáctky, kde byl úplně osamocený útočník před brankářem Lacinou a s přehledem vyrovnal (1:1).

Opravdu důraznou hru hostí nezvládl náš útočník D.Linhart a v 79.min, po dalším ze zákeřných zákroků hostující pravého beka č.6, neunesl celou situaci a nesmyslně faulem zezadu jej poslal k zemi. Následovala okamžitá červená karta a naše oslabení. Hosté zahrávali přímý kop, jenž propadl až brankáři Lacinovi, který bez zdržování poslal dlouhý výkop na kapitána V.Altman, ten přehodil obránce na rozběhnutého M.Skřivánka, který nás v 80.min obloukem přes vybíhajícího brankáře poslal do vedení 2:1.

Posledních 10 minut v oslabení bylo bojem o každý metr hřiště, který jsme zvládli a zaslouženě zvítězili.

Tvrdé souboje, kdy se o sebe chlapi opřou rameny, srazí se jako chlap s chlapem, k fotbalu patří. Možná by však stálo za uvážení, zda v těchto amatérských soutěžích, více netrestat dnešní ne tvrdé, ale zákeřné zákroky, které hosté předváděli a ne jen počítat kdo do koho kolikrát strčil a za počet strčení udělovat karty.

Přeci jenom jde o zdraví hráčů a všichni jdou v pondělí do práce nebo do školy. Někteří dokonce hned po zápase, nebo pak o víkendu.

Do dnešního zápasu nemohli ze zdravotních či pracovních důvodů nastoupit :

M.Podlipský, T.Altman, D.Plzák, V.Holakovský, L.Sahaj, F.Větříček, K.Sultani, F.Eschler a I.Kutlák.

Střídání :

58.min – V.Šiman / D.Linhart

65.min – D.Račák, J.Dvořák / F.Desort, J.Kerďo

90.min – V.Altman / M.Pechoč

Trenér :   Václav Altman

Asistent :  Petr Plzák