14. J.Aš/Hazlov 17 25:82 8

Kompletní tabulka

Dorost po penaltách vítězně

Viktoria M.Lázně - FC Cheb/Lipová 2:3 po PK

V neděli 16.10.2016 jsme od 14:00 hod odehráli v Mariánských Lázních zápas bez delegovaného rozhodčího, kterého nahradil místní funkcionář a opravdu velký fanoušek domácího dorosteneckého mužstva, jenž svým výkonem domácí dotlačil k dnešní remíze.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a to nám vydrželo celý zápas. V 7.min vhazoval Srnec aut z levé strany. Na odkopnutý vysoký míč naskočil Linhart a Skřivánek, odrazem se dostal na střed vápna, ale Štěpán Halada mířil vysoko nad branku. O dvě minuty později prošel Kolář po levé straně, přihrál do středu na Skřivánka a ten posunul doprava na Vondráška, který si narazil s Pechou a vystřeli z 20 m´ těsně nad domácí branku. Ve 13.min rozehrál zleva rychle dlouhý aut Skřivánek do středu mezi stopery na Štěpána Haladu a ten sám před brankou zakončoval z penalty k pravé tyči, ale brankář stačil zareagovat a míč vyrazit. V 18.min dobře přebral Vondrášek prudkou přihrávku z levé strany, míč si prostrčil do vápna mezi stopery, prošel za obranu a byl tvrdě faulován, ale penaltu náhradní lidový rozhodčí neodpískal. Ve 25.min dobře napadal rozehrávku gólmana Pecha a po zisku míče byl faulován obráncem. Přímý kop z pravé strany propadl před branku soupeře a po několika odrazech se dostal na střed před vápno na volného Skřivánka, jenž pohotově zakončil z 18 m´ do dobře postaveného brankáře. Následnou rozehrávku jsme ve středu zachytili, rozehráli doleva na Koláře, který se uvolnil do středu, prošel před branku, ale jeho slabou střelu stačili obránci srazit mimo branku. Největší šanci prvního poločasu jsme měli ve 29.min, když Skřivánek získal na středu hřiště míč, přihrál doleva na Koláře, ten prošel po straně k vápnu, po souboji se odražený míč dostal k Srncovi a ten z první vystřelil na zadní tyč. Jeho střelu brankář vyrazil ke Skřivánkovi, ten pohotově zakončil pouze hlavou do břevna a následný odraz opět hlavou zakončil přes soupeřovu branku. Domácí si za celý první poločas nevytvořili jedinou brankovou příležitost a naší polovinu hřiště navštívili jen zřídka.

Do druhého poločasu nastoupil místo Linharta a Koláře čerstvý Sahaj a Altman. Ve 49.min se při napadání odrazil míč ke Štěpánovi Haladovi, ten prošel středem do vápna, ale místo zakončení z penalty levačkou, zvolil kličku doprava a umožnil domácím zabránit dobré šanci. O dvě minuty později po autu z levé strany, přišla přihrávka před branku, ale skákající míč trefil hlavou Štěpán Halada pouze vedle zadní tyče. V 56.min aut z pravé strany na Skřivánka, ten přihrál zpět na střed na Vondráška a jeho dobrou střelu z 25 m´ k pravé tyči domácí brankář dokázal zachytit. V 60.min byl na levé straně faulován Skřivánek. V přerušení zraněného Žikeše nahradil Pechoč. Přímý kop v 61.min prudce rozehrál Srnec na přední tyč, kde se nejlépe zorientoval Skřivánek a zakončil na zadní tyč (0:1). Po rozehrávce vypíchnul ve středu hřiště míč Vondrášek, prošel po levé straně a přihrál po hranici velkého vápna doprava na Štěpána Haladu, který zakončil v 62.min po zemi střelou k pravé tyči (0:2). V 64.min byl při rozehrávce dohrán bez žluté karty Vondrášek, musel být ošetřován, ale naštěstí šlo pouze o šlapák na koleno z boku, bez porušení kolenních vazů. Po ošetření a návratu na hřiště v 68.min zachytil na středu hřiště domácí rozehrávku, přihrál kolmo mezi obránce na Štěpána Haladu, ale ten z velkého vápna vystřelil pouze do vystupujícího gólmana. V 72.min zakončoval Altman rohový kop hlavou vedle zadní tyče. V 77.min Pechu vystřídal Holakovský, který se dostal v 80.min do brankové příležitosti, když doběhl přihrávku na pravé křídlo a zakončil kolem vybíhajícího brankáře na zadní tyč. Překonanému brankáři vypomohl domácí obránce, když vykopával míč z brankové čáry. Do tohoto okamžiku se vlastně soupeř v druhém poločasu nedostal na naší polovinu, natož aby se snad dostal do nějaké brankové příležitosti. Bohužel v 83.min neukončil Martin Halada včas nakopnutý míč přes naší levou stranu, šel u rohového praporku do zbytečného souboje s domácím kapitánem, kterému se povedlo vypíchnout míč od praporku a projít do vápna, kde jsme dle lidového rozhodčího, zahráli rukou (nastřelený bok našeho obránce) a byla nařízena penalta (1:2). Soupeř ji s přehledem proměnil a tím se dostal na posledních pár minut do hry. V 86.min si dávali ve středu hřiště přednost Altman s Račákem, míč propadl k Martinovi Haladovi, který si jej pokryl a byl faulován domácím útočníkem. K údivu všech, nenechal lidový rozhodčí rozehrát faul na našeho hráče, ale naopak nařídil přímý kop pro domácí. Nařízený přímák z 30 m´ soupeř nádherně trefil pod břevno, brankář Větříček si sice na míč sáhnul, ale odraz od břevna do země pohotově dorazili na brankové čáře domácí do sítě (2:2). V 87.min se po levé straně prosadil Sahaj, uvolnil se kličkou ve vápně a byl následně jednoznačně faulován. Pokutový kop v tomto případě nařízený nebyl. Poslední šanci jsme měli v 89.min, když po levé straně prošel Skřivánek, přihrál na druhou stranu na Štěpána Haladu, ten zpracoval míč, ale dostal se mimo střelecký úhel. Následně se na pravé straně uvolnil a nacentroval zpět doleva na Skřivánka, který se prosadil hlavou těsně nad břevno soupeře.

Remízový stav 2:2 rozhodovaly pokutové kopy, na které jsme vyhráli v poměru 3:4 a připsali si tak do tabulky druhý bod. V penaltovém rozstřelu brankář Větříček jednu penaltu chytil a rozhodující pátou sám proměnil.

Závěrem musím konstatovat, že je nedůstojné ze strany komise rozhodčích, pohrdat dorosteneckými zápasy a odvolat určeného rozhodčího, aby se zalepila díra někde jinde, možná i někde na lajně. Přitom přesné řízení zápasů dorosteneckých zápasů je důležité pro správný rozvoj mládeže a jejich přípravu do kategorie mužů. Jak máme hráče trénovat a připravovat na zápas, když je v jeho průběhu nakonec vše úplně jinak, platí jiná pravidla a na každého je jiný metr. Vůbec nejhorší je v tomto případě posuzování faulů, kdy si o čtyři roky starší hráč počká na toho nejmladšího soupeře. Zranění z těchto nerovných soubojů můžou na dlouhou dobu, někdy i navždy, vyřadit hráče ze hry.

Ročníkový průměr hráčů základní sestavy :    Mariánské Lázně 99,82 / FC Cheb 99,91

Trenér :   Václav Altman

Asistent : Stanislav Makeš