14. J.Aš/Hazlov 17 25:82 8

Kompletní tabulka

Dorost vybojoval body v Nejdku

Nejdek/Rotava - FC Cheb/Lipová 2:3

V sobotu 14.10.2017 jsme zajížděli od 13:30 hod do Nejdku, kde hraje své utkání tým složený z domácích dorostenců a hráčů z Rotavy.

Začali jsme velkou šancí v 5.min, kdy dobrým napadáním vybojoval Linhart roh, který po rozehrávce Vondráška zakončil z první těsně nad domácí branku. První útok soupeře skončil nahraným pádem v pokutovém území a domácí šli z penalty v 10.min do vedení (1:0). Ihned po rozehrávce poslal Vondrášek po pravé straně Linharta, který prošel do vápna a zpětnou přihrávkou našel volného Holakovského, který nezaváhal a ve 12.min vyrovnal (1:1). Po faulu na Holakovského zahrával ve 22.min přímý kop z 18m´ Vondrášek a jen těsně minul pravý horní roh soupeřovi branky. Ve 36.min byl Vondrášek faulován před vápnem a nařízený přímý kop z 20m´ poslal k levé tyči (1:2). Po rohu domácích se k odraženému míči dostal v 38.min Holakovský, prošel po celé levé straně, přihrál před branku na volného Linharta, který celou akci zakončil z první vedle přední tyče.

Ve druhém poločasu se hra vyrovnala a posledních 15 minut jsme se už jen pouze bránili výsledek. Ve 49.min po rohu Vondráška domácí obránce zastoupil brankáře, když vyhlavičkoval míč z brankové čáry. V 54.min prohrál Sultani souboj s domácím obráncem. Po ztrátě míče zpočátku neškodnou akci domácí dobře rozehráli a po levé straně se jim podařilo vyrovnat střelou přes vybíhajícího brankáře Bočukova (2:2). V 60.min jsme střídali a Martínka nahradil Dvořák. Hned se zapojil do hry, když zachytil rozehrávku soupeře, Vondrášek přihrál mezi stopery Holakovskému, který se uvolnil kličkou doprava a zakončil v 64.min střelou z vápna po zemi k pravé tyči (2:3). Další šanci jsme si vypracovali v 68.min po vyhraném souboji Sahaje, který rozehrál doleva na Holakovského a ten opět našel před brankou volného Linharta, který zakončil pouze do brankáře. V 75.min prošel Vondrášek po levé straně, přihrál před branku nabíhajícímu Linhartovi a ten znovu jen těsně minul branku. Následovalo střídání. Sultaniho a Vondráška nahradili Štěrba a Brož. V závěrečných minutách měl soupeř ve snaze o vyrovnání několik příležitostí, ale nám se podařilo, někdy i s trochou štěstí, výsledek udržet a zajistit zisk tří bodů.

Toto utkání nám ukázalo fakt, že zatímco naši hráči v kategorii staršího dorostu U19 se mohou rovnat s nejlepšími kluby naší soutěže a bez problému mohou nastoupit za „A“ tým mužů, tak ti mladší hráči v kategorii mladšího dorostu U16 a U17 zatím výkonnostně velmi zaostávají a mají před sebou ještě hodně tvrdé práce, než budou moci plnohodnotně zastoupit své starší spoluhráče. Dnešní soupeř byl v průměru o celý jeden rok mladší, než naši hráči.

Ročníkový průměr hráčů základní sestavy :      Nejdek/Rotava 2001,73 / FC Cheb 2000,73

Trenér :   Václav Altman

Asistent : Stanislav Makeš