14. J.Aš/Hazlov 17 25:82 8

Kompletní tabulka

Muži vezou bod z N.Role

FK Nová Role - FC CHEB 2:2 /PK 5:4/

V sobotu 24.8.2019 jsme od 17:00 hod odehráli další mistrovské utkání v Nové Roli. Podzimní zápas skončil remízou 0:0 a na penalty jsme vyhráli 5:4.

Zápas se s tím podzimním nedá vůbec srovnat. Soupeři se do základní sestavy vrátili staronové posily. Tým sestavený z hráčů nejlepšího fotbalového věku doplnili pouze jedním dorostencem. Naše mužstvo přijelo na zápas pouze s jedenácti hráči a do sestavy byli na poslední chvíli připsáni další tři dorostenci, kteří zrovna v Chebu dohráli místní derby a byli schopni a ochotni „A“ týmu pomoci.

Vzhledem k nedostatku obránců jsme nastoupili v rozestavění 3-4-3, což bylo znát hlavně ve hře dopředu, kdy soupeř nezvládal zachytávat naše útoky. V obraně jsme se pak trošku trápili.

Do vedení jsme mohli jít hned ve 3.min, kdy po levé straně utekl I.Kutlák a předložil krásný centr před branku na volného V.Šiman, který bohužel pravačkou z blízkosti minul pravou tyč. První šanci měli domácí v 18.min po autu na levé straně. Míč bez našeho důrazu propadl až na střed pokutového území a následná střela minula naší levou tyč. Branky jsme se dočkali po rychlém dlouhém autu I.Kutláka, když od střídaček našel vepředu V.Šimana, který ač byl držený a tahaný za dres, vše ustál a našel na středu V.Altmana, který se vrátil pro míč a hned z otočky poslal míč doprava na J.Dvořáka, který ve 22.min nedal střelou na zadní tyč brankáři šanci (0:1). Bohužel radost z vedoucí branky trvala jen chvíli. Po rozehrávce branky se míč dostal k J.Dvořákovi, soupeř jej při napadání knokautoval loktem do hlavy, využil jeho pádu a pokračoval ve hře. Naši hráči přestali hrát, neboť se mylně domnívali, že bude tento surový faul odpískán. Bohužel se tak nestalo a než jsme se znovu vrátili dohry, bylo ve 24.min přes dvojí zásah J.Zemana a teč brankáře F.Větříčka vyrovnáno (1:1). Do vedení jsme mohli jít ve 28.min, kdy po faulu na I.Kutláka rozehrál J.Zeman před branku, odražený míč vrátil J.Srnec zpět J.Zemanovi, který posla míč opět do vápna. Odraz zachytil J.Kraclík, přihrál doprava J.Dvořákovi a ten našel na zadní tyči nabíhajícího I.Kutláka, který hlavou minul branku domácích. Po dvouminutovém tlaku, kdy jsme se neprosadili, přišel trest. Ve středu hřiště fauloval vracející se  T.Altman. Nepodařilo se nám zabránit rychlému rozehrání v podobě dlouhé přihrávky za naší obranu. Následoval penaltový zákrok vracejícího se J.Zemana. Penaltu soupeř ve 30.min bezpečně proměnil (2:1). Vyrovnat jsme mohli po faulu na J.Dvořáka. K přímému kopu se postavil V.Altman, jehož prudkou střelu ve 33.min zastavila tvář hráče ve zdi. Po přerušení hry a následném ošetření jsme opět doplatili na krátkodobé nesoustředění, kdy po míči rozhodčího a špatné kolmé přihrávce J.Kraclíka následoval protiútok a šance domácích. Zakončení hlavou z malého vápna chytil pohotovým zákrokem brankář F.Větříček. Ten nás podržel ještě ve 40.min, když soupeř zakončoval z úhlu a brankář F.Větříček vyrazil střelu na zadní tyč mimo naší branku.

Hra v prvním poločase byla rozdělena neodpískaným surovým faulem na J.Dvořáka ve 24. minutě. Od tohoto okamžiku se naši hráči nesoustředili na zápas, cítili křivdu a stále více se zabývali soupeřem a výroky rozhodčího, což hrálo do karet domácímu týmu.

Druhý poločas byl opakem toho prvního. Domácí se dostali do šance pouze v 52.min, kdy propadlý míč do vápna vystřelili mimo naší branku a pak v 59.min, kdy nás podržel brankář F.Větříček a vyrazil na roh střelu do levého víka. Naši hráči do druhé půlky vstoupili výborně. Oprostili se všeho, co by narušovalo náš výkon a postupně více a více zatlačili soupeře. Druhý poločas se odehrál, kromě zmíněných dvou akcí, pouze na polovině domácích. Šanci na vyrovnání jsme měli po rohovém kopu, kdy na zadní tyči šel do souboje V.Altman, posunul míč zpět na T.Altmana, jehož křižná střela z první byla v 53.min vychýlena drobnou tečí bránících hráčů do tyče. Další sporný okamžik přišel v 66.min, kdy po dlouhém autu T.Altmana do pokutového území, došlo k podkopnutí pravé nohy V.Altmana, ale k údivu nás všech zůstala píšťalka rozhodčího opět němá. Po faulu na Miloše B. propadl přímý kop až k V.Šimanovi, který v 75.min zakončoval opět pravačkou nad břevno domácí branky. Střídající K.Sultani se dobře popral v souboji po přímém kopu J,Kraclíka v 82.min, míč se odrazil k V.Altmanovi, ten posunul míč doprava zpět na J.Kraclíka, jehož prudkou střelu z vápna ještě brankář soupeře zachytil. O dvě minuty později už kapituloval po centru J.Srnce od levé lajny, na který si naběhl T.Altman a hlavičkou do pravého víka domácí branky v 84.min vyrovnal na 2:2.

Následoval penaltový rozstřel, ve kterém byl tentokrát šťastnější soupeř a zvítězil 4:3.

Získaný jeden bod do tabulky je pro nás, vzhledem k průběhu druhého poločasu, málo. Navíc jsme odjížděli s pocitem křivdy, kdy pomezní rozhodčí nesignalizoval jak surový faul na J.Dvořáka v prvním poločase, tak minimálně další dva fauly v poločase druhém. Druhý pomezní také neviděl jasný penaltový faul na V.Altman v pokutovém území. Bohužel pro nás hlavní rozhodčí tyto situace také řešit nechtěl.

Střídání :

80.min – Václav Šiman / Kamal Sultani

85.min – Tomáš Altman / Václav Holakovský

Trenér :   Václav Altman

Asistent : Stanislav Makeš