14. J.Aš/Hazlov 18 28:84 11

Kompletní tabulka

Vysoká porážka mužů na Slavii Karlovy Vary

Slavia KARLOVY VARY - FC CHEB 8:1 /5:1/

V pátek 01.04.2021 jsme odehráli další mistrovské utkání od 19:00 hod na Slavii K.Vary „B“.

Začátek zápasu vyšel lépe domácím, když hned v 1.min využili ofsajdového postavení a otevřeli stav utkání (1:0).

7.min při rohovém kopu nepokryli naši stopeři hráče před brankou. Na míč z pravé strany do středu malého vápna nereagoval brankář J.Lacina a domácí z 1 m´ dorazili po zemi (2:0).

10.min dostal před šestnáctkou domácích míč v souboji se stoperem L.Tůmou do nohy V.Altman. Bohužel stoper domácích souboj dohrál a svoji vahou téměř 120 kg zezadu prošlápl celé lýtko a achilovku našeho hráče, který šel do zápasu po nemoci (ještě v úterý horečky) aby pomohl spoluhráčům. Bohužel tento zákrok před zraky rozhodčího v kombinaci s nemocí značně omezil herní možnosti našeho kapitána. Přímý kop z vápna jsme samozřejmě nezahrávali.

25.min nadějná akce V.Altmana a F.Větříčka skončil pouze rohovým kopem. Ten zahrával z levé strany J.Vondrášek na přední tyč na V.Altmana, obránce domácích před ním rukou vyrazil míč od branky, ale penalta se nepískala.

Z následné rozehrávky přenesl míč domácí stoper L.Tůma dlouhým nákopem doleva za pravého beka T.Altman, na vápně prohrál souboj M.Větříček a rozběhnutý levý bek z první zvýšil na 3:0.

32.min ve středu hřiště předskočil J.Vondrášek soupeře do slibně otevřené obrany domácích. Bohužel jej před zraky rozhodčího protihráč z boku dohrál a prošlápl mu levý kotník. Hra pokračovala až do zakončení domácích. Následovalo ošetřování hráče. Bohužel zranění bylo vážné a do zbytku zápasu se již nemohl vrátit.

35.min využili domácí ošetřování našeho hráče a v početní převaze po centru z levé strany zakončili hlavou na 4:0.

36.min po zpětné rozehrávce nás poslal dlouhým nákopem brankář J.Lacina do útoku. Stoper domácích nákop podskočil, tečovaný míč získal F.Větříček a lobem přes brankáře snížil na 4:1.

37.min po zranění nuceně střídal J.Vondrášek, kterého nahradil R.Košč.

40.min náš centr z pravé strany na střed vápna na V.Altmana. Následuje dohrání našeho kapitána, zezadu loket do hlavy a odehrání míče stoperem L.Tůmou hlavou. Vše opět v blízkosti rozhodčího. Místo našeho přímého kopu z 16 m´, po zranění hráče, následoval protiútok domácích, ale také okamžitá omluva L.Tůmy a starost o zdraví našeho kapitána.

45.min po nákopu za naši obranu tahal za brzdu na poslední chvíli T.Altman. Bohužel se jeho odkop v pádu nešťastně odrazil přímo před naši branku a domácí hráč pohotově zakončil (5:1).

Výsledek poločasu předznamenala dnešní základní sestava. Oproti minulému zápasu nemohl nastoupit brankář R.Bočukov (zranění na čtvrtečním tréninku), D.Račák (nemoc, Covid ve škole). Z práce v Plzni nebyl uvolněn I.Kutlák. Těsně před zápasem jsme museli požádat rozhodčího o změnu v zápisu, neboť po rozcvičce nemohl k zápasu nastoupit J.Dvořák. Navíc jsme museli ve středu hřiště nechat oba nejstarší hráče P.Sedláka a F.Kuru, neboť dlouhodobě chybí M.Skřivánek. který jim v zápasech kryje záda a smazává tak jejich rychlostní nedostatky.

Do druhého poločasu již nenastoupil domácí stoper L.Tůma a v 70.min šel ze hřiště J.Mašata, oba hráči “A“ mužstva, kteří byli základním kamenem úspěchu domácích. Stoper nám nakopal a organizací hry nás nepustil do větších příležitostí a J.Mašata byl skoro u všeho a svým přístupem a výborným výkonem podpořil své mladší spoluhráče a připravil jim mnoho brankových příležitostí.

V 62.min prohrál ve středu hřiště souboj V.Altman, záložníci nezachytili rozvíjející se akci. Po přihrávce za levého beka J.Zemana v náběhu domácí útočník křižnou střelou, tečovanou konečky prstů brankářem J.Lacinou, zvýšil k pravé tyči na 6:1.

V 69.min, po výkopu od domácí branky, zpracoval míč soupeř před T.Altmanem, který se jej snažil vytlačit zpět. Následoval přechod do prázdného středu. Zde chyběl P.Sedlák a F.Kura nestíhal tempu soupeře a nedokázal se dostat do souboje, natož odebrat míč. A tak se opakovala opět přihrávka za levého beka J.Zemana, náběh ze strany a zakončení obloučkem přes brankáře a zvýšení již na 7:1.

V 87.min prohrál J.Zeman souboj na pravé straně, následoval pouze odkop z vápna na střed hřiště, kde domácí po odrazu k útočníkovi pohotově zakončili a stanovili konečný výsledek 8:1.

Dnešní výsledek ovlivnily absence hráčů základní sestavy a následně naše chyby jak v rozehrávce, tak při bránění jednotlivých akcí soupeře. Hostům k vítězství pomohla především kvalita v práci s míčem a výborný výkon jejich klíčového hráče J.Mašaty, který svým přístupem pomohl k herní pohodě a výbornému výkonu svých mladších spoluhráčů.

Po zápase jsme se dozvěděli, že zranění našeho klíčového hráče J.Vondráška je vážné. Došlo ke zlomenině v kotníku, která jej bohužel vyřadí na zbytek sezóny.

Do následujícího domácího pátečního zápasu s N.Sedlem nám bude dále chybět J.Dvořák, M.Skřivánek, M.Pechoč, V.Šiman, J.Kraclík, V.Holakovský a D.Nožička.

Střídání :

37.min – J.Vondrášek / R.Košč  (nucené po zlomenině kotníku)

80.min – T.Altman / J.Kerďo a V.Altman / D.Janoušek

Trenér :    Václav Altman

Asistent :  Petr Plzák