Kompletní tabulka

Zbatečná porážka mužů se Žluticemi

FC CHEB - ŽLUTICE 2:5 /0:2/

V pátek 29.4.2022 jsme na domácím hřišti od 18:00 hod přivítali hráče Žlutic.

Do dnešního zápasu nám k absencím z minulého týdne přibyly další. Zranění kolene T.Veseckého, který minulý týden předvedl velmi dobrý výkon a dále dlouhodobá absence F.Eschlera, který nemůže nastupovat z pracovních důvodů.

V 1.minutě, po centru hostí od střídaček do vápna, odhlavičkoval F.Větříček na P.Sedláka, který dlouhou přihrávkou poslal za obranu V.Šimana. Po kličce proti vybíhajícímu brankáři na střed šestnáctky obešel stopera, ale jeho prudkou střelu zastavil v pádu brankář, který se dokázal rychle vrátit do souboje.

Zápas jsme měli pod kontrolou do 22.min, kdy J.Zeman nesmyslně vrátil na branku zpětnou pomalou přihrávku. Brankář J.Lacina musel do souboje mimo šestnáctku. Byl napadán útočníkem, tak nemohl zvolit dlouhý odkop, ale pouze krátké přehození protihráče do strany. V následujícím souboji na levém rohu vápna fauloval J.Zeman. Hosté zahráli přímý kop na zadní tyč, kde v malém vápně nikým nebráněný soupeř zakončil hlavou (0:1).

Po nedůrazném bránění J.Dvořáka a dlouhé přihrávce za naše stopery, následovala šance hostí, kterou ve 25.min dobrým zákrokem překazil brankář J.Lacina.

Ve 29.min, po srážce našich hráčů J.Zemana a P.Sedláka, se soupeř dostal k odraženému míči a zakončil prudkou střelou do levého horního rohu naší branky. Brankář J.Lacina nás podržel a skvěle vyrazil na roh.

Ve 30.min jsme mohli vyrovnat po autu I.Kutláka na V.Šimana. V následném souboji se míč odrazil k V.Altmanovi, který prošel po levé straně do vápna a prudkou přihrávkou hledal přes celou branku na zadní tyči nabíhajícího F.Větříčka, kterému chybělo půl kroku k zakončení.

Ve 32.min, po důrazném souboji F.Větříčka na pravé straně, následoval centr za obranu na V.Šimana, který se parádně uvolnil, ale prudkou střelou pouze nastřelil osamoceného brankáře.

Ve 35.min rozehrál T.Altman zpět přes brankáře J.Lacinu, následoval dlouhý výkop za pravého beka hostí na V.Altmana a jeho zpětná přihrávka na I.Kutláka. Ten prošel do šestnáctky, přihrál na přední tyči V.Šimanovi, který další šanci nevyužil.

Ve 38.min, po několika našich šancích, došlo podle známého nedáš, dostaneš, k dalšímu rohu hostí. Míč propadl do malého vápna před brankáře na stehno stopera R.Vorasického, jehož zakončení do vlastní branky ještě skvělým zákrokem vyrazil brankář J.Lacina na tyč. Následný odraz jsme si nepohlídali a hosté z dorážky zvýšili na 0:2.

Ve 40.min obdržel náš brankář J.Lacina červenou kartu za hru rukou mimo pokutové území. Do branky musel J.Kerďo, kterému musel uvolnit místo vystřídaný F.Kura.

Do druhého poločasu jsme sice vstupovali v početním oslabení, ale s přesvědčením, že zápas ještě není prohraný. Vzhledem k mnoha vypracovaným šancím v prvním poločasu. Navíc první gól jsme hostů darovali a druhý byl z kategorie šťastných.

To nám potvrdilo prvních 15.minut druhé půle, kdy jsme byli na míči a hosty k ničemu nepustili.

V 60.min prohrál souboj na kraji R.Vorasický, následovala rychlá přihrávka na střed šestnáctky. Soupeř obstřelil vystupujícího stopera T.Altmana. Na skrytou střelu dobře zareagoval brankář J.Kerďo, střelu však neudržel, ale pouze vyrazil. Bohužel se k odraženému míči dostali jen hosté a pohodlně zvýšili na 0:3.

V 62.min po rozehrávce branky, dostal míč na levý roh šestnáctky I.Kutlák, kličkou se uvolnil do vápna a následně byl faulován. Nařízený pokutový kop proměnil kapitán V.Altman (1:3). To nás povzbudilo a chtěli jsme s výsledkem ještě něco udělat.

V 68.mi nás bohužel srazila další chyba. Po napadání hostujícího brankáře V.Šimanem, následoval záchranný odkop na naši půlku. Stoper T.Altman v náběhu na hlavičku neodhadl dráhu míče. Podskočil jej a tečí poslal soupeře do dalšího samostatného útoku. Následovala klička proti vybíhajícímu brankáři J.Kerďovi a zakončení do prázdné branky (1:4).

V 80.min v důrazném souboji získal míč V.Altman, přihrál P.Sedlákovi, který kolmou přihrávkou za levého beka hostí našel M.Větříčka a ten zakončil přízemní střelou o zadní tyč (2:4).

V 87.min J.Zeman zvolil místo přihrávky dopředu na I.Kutláka, zpětnou přihrávku na D.Nožičku, ten ji nečekal a v následném souboji o míč přišel. Soupeř zakončil kolem našeho osamoceného brankáře na konečných 2:5.

Vzhledem k faktu, že jsme minulý týden v Nové Roli, odehráli zápas s hráči nemocnými, nebo po nemoci a někteří pod tišícími prášky, nemohli jsme doufat v jejich zázračné uzdravení.

Někteří po nemoci a následné netrénovanosti neměli vůbec nastoupit nebo být střídáni ještě v prvním poločasu. Stopeři R.Vorasický a T.Altman byli na střídání od 60.minuty. Ostatní nedoléčení hráči od 75.minuty.

Za tohoto stavu mužstva, kdy navíc není možnost střídáním nahradit kvalitu jak střídajících hráčů, tak hráčů zraněných, je výsledek utkání víc než reálným obrazem celkového stavu všech hráčů „A“ i „B“ mužstva, jejich přístupu k tréninkům a zápasům.

Střídání :

45.min – F.Kura / J.Kerďo (brankář) po červené kartě udělené brankáři J.Lacinovi

46.min – J.Dvořák / R.Košč

72.min – T.Altman / M.Větříček

86.min – R.Vorasický a F.Větříček / D.Nožička a M.Pechoč

Trenér :   Václav Altman

Asistent :  Petr Plzák