14. J.Aš/Hazlov 19 28:96 11

Kompletní tabulka

Dorost prohrál s vedoucím celkem

1.FC Karlovy Vary - FC Cheb/Lipová 5:2

V sobotu 22.4.2017 jsme zajížděli na umělé hřiště do Karlových Varů - Drahovic, kde hraje od 10:00 hod svá mistrovská utkání tým složený z dorostenců Buldoků, tedy 1.FC KV a dorostenců Loko KV.

Do zápasu jsme vstoupili bez tří hráčů základní sestavy, kteří byli povoláni do „A“ mužstva, které ve stejný den od 10:30 hod nastupovalo k mistrovskému zápasu v Rotavě. Na našich hráčích byl znát velký respekt před soupeřem, který byl složen z šesti hráčů ročníku 1999 a jednoho hráče ročníku 1998. Dalších sedm hráčů ročníku 1998 bylo již přeřazeno do mužské kategorie a do zápasu nezasáhli. Naopak naše barvy od začátku zápasu hájilo pět hráčů ročníku 2001.

Za první čtvrthodinu si soupeř vypracoval hned tři brankové příležitosti a bylo velké štěstí, že neskóroval. Osmělili jsme se až v 17.min, kdy Holakovský dobře napadal beka domácích a vybojoval aut u hranice šestnáctky. Po autovém vhazování za obranu se kličkou uvolnil Skřivánek a přihrál na penaltu Kraclíkovi, který z výborné pozice nastřelil pouze brankáře. Domácí poprvé trestali naše chyby v obranné činnosti ve 20.min, kdy po autu na pravé straně přihráli neatakováni na střed hřiště a střelou z vápna k tyči otevřeli stav utkání (1:0). O dvě minuty později přerušil na levé straně Srnec slibnou akci soupeře. Bohužel jsme nezachytili rychlé vhazování za našeho beka, následovala přihrávka před brankáře Bočukova, který společně s dalšími čtyřmi našimi hráči, nedokázali na malém vápně odkopnout míč a tak zabránit brance důraznému útočníkovi domácích (2:0). Další šanci měl soupeř ve 28.min, kdy po rohovém kopu nabíhající hráč jen těsně hlavou přestřelil naše břevno. O tři minuty později, po autu z pravé strany do vápna, jen o kousek domácí minuli naší levou tyč. Naši útočníci ve 33.min napadali rozehrávku domácí obrany, na pravé straně je doplnil Kolář a znemožnil přesné založení útoku přes střed hřiště. Bohužel naše záloha a obrana byla daleko a nezachytila ztracený míč. Naopak domácí lépe zareagovali a po rychlém přechodu po naší levé straně zakončili nejdříve do brankáře a podruhé již vyražený míč uklidili k přední tyči naší branky (3:0). Do hry jsme se dostali až ve 40.min, kdy Altman vystihl ve středu hřiště rozehrávku domácích, poslal kolmou přihrávku dopředu Linhartovi a ten v souboji prodloužil na Skřivánka, který utekl obráncům a zakončil k levé tyči soupeře (3:1). O tři minuty později jsme si vypracovali další šanci, když Kolář vyhrál souboj na pravé straně a mohl přihrát za obranu na nabíhajícího Skřivánka a Linharta, ale zvolil další postup, tím zpomalil akci a v dalším souboji přišel o míč.

Do druhého poločasu jsme střídali. Linharta a Holakovského nahradili Vít a Sahaj. Bohužel jsme pokračovali v individuálních chybách, které kazili naší snahu o napadání soupeře a o případný zvrat utkání. Hned ve 48.min nás poslal zpět do kolen na levém beku Srnec, když místo dlouhé přihrávky po lajně zvolil přihrávku do středu, následovala ztráta míče a kolmá přihrávka za naše stopery. Soupeř pak, po kličce na vybíhajícího brankáře Bočukova, zakončil do prázdné branky (4:1). O dvě minuty později jsme se po ztrátě zase na levé straně opět bránili rychlému protiútoku. Z pozice stopera se snažil na levé straně pomoci Podávka, ale nezabránil přihrávce před prázdnou branku, ze které na poslední chvíli vykopával Pechoč. Do šance jsme se dostali v 53.min po výkopu brankáře až přes domácí stopery, k míči se dostal Kolář a šel sám na branku. Nevyužil své rychlosti a nechal se dobíhajícími hráči vytlačit do strany, kde mu nadvakrát vypíchli míč, ale vždy jej získal zpět a nakonec se dostal za obranu soupeře. Bohužel, místo zpětné přihrávky na volné hráče Skřivánka a nabíhajícího Víta, zvolil střelu z velkého úhlu a nastřelil pouze boční síť branky. V 57.min jsme nezachytili aut vpravo u střídaček, míč propadl přes Altmana až za Pechoče a soupeř prošel i přes další hráče ze středu hřiště Sahaje a Podávku. Následovala přihrávka před branku, kde tito hráči chyběli a domácí šli sami na brankáře Bočukova. Ten střelu vyrazil pouze do výšky a nešťastný odraz musel ještě z prostoru branky vyhlavičkovat Podávka na roh. V 60.min střídal Kolář a nahradil jej Miloš Bui. V 60.min domácí vhazovali na pravé straně, následovala prudká přihrávka podél naší branky. Ve snaze o zabránění domácí šanci si na zadní tyči vstřelil Vít vlastní branku (5:1). Pro natažený břišní sval střídal v 64.min  Pechoč, kterého nahradil Martínek. Po faulu Srnce ve středu hřiště, zahrávali v 68.min domácí přímý kop, který zakončili hlavou těsně vedle naší zadní tyče. V 80.min po výkopu Bočukova, dostal Kraclík míč v souboji hlavou za stopery na Skřivánka, který opět utekl a zakončoval sám po zemi k pravé tyči kolem vybíhajícího domácího brankáře (5:2).

Ročníkový průměr hráčů základní sestavy :      K.Vary 99,27  /  FC Cheb 99,91

Trenér :   Václav Altman

Asistent : Stanislav Makeš