14. J.Aš/Hazlov 19 28:96 11

Kompletní tabulka

Dorost porazil FK Hvězda CHEB

FC Cheb/Lipová - FK Hvězda CHEB 3:0 /3:0/

V podzimním venkovním utkání jsme ztratili dobře rozehraný výsledek 1:3, domácím se v závěru podařilo vyrovnat a o zápase rozhodovaly pokutové kopy, na které jsme vyhráli v poměru 2:4.

Obě mužstva jsou v letošním ročníku velmi vyrovnaná a zápas s dnešním soupeřem má vždy náboj a jiskru. Proto také klademe důraz na vstup do zápasu a maximální soustředění na hru.

Začátek zápasu byl spíše opatrný. Přesto se nám podařilo prosadit už v 10.min, když Štěpán Halada podstoupil souboj ve středu hřiště, odražený míč se dostal k Linhartovi. Na jeho kolmou přihrávku mezi stopery si seběhl kapitán Skřivánek, za půlkou převzal míč a zakončoval sám po zemi k pravé tyči (1:0). O dvě minuty později vhazoval vlevo Srnec na Štěpána Haladu, který se uvolnil kličkou do středu hřiště a přihrál před vápno Sahajovi, jehož přízemní střela z 18m´zapadla také k pravé tyči soupeře (2:0). Při další šanci napadal v 15.min Linhart rozehrávku hostí. Odražený míč pohotově zakončil Skřivánek na přední tyč, ale hostující brankář stačil reflexivně míč vyrazit. Ve 24.min vybojoval Vít míč na levé straně, přihrál na střed Skřivánkovi a ten prodloužil doprava na rozběhnutého Koláře. Ten přešel přes obránce a zpětnou přihrávkou od brankové čáry našel na přední tyči Linharta, který střelou z první pouze trefil vybíhajícího brankáře. První šanci měli hosté v 39.min, když jsme nedůrazem ve středu hřiště umožnili pěknou střelou z 30m´ohrozit naší branku. Brankář Lacina byl na místě a pozorný.

Do druhého poločasu vstoupila obě mužstva aktivně. Ve 48.min po naší ztrátě na pravé straně a kličce stoperovi zakončovali hosté střelou z velkého vápna, kterou brankář Lacina pohotově chytil. Naopak my jsme zahrozili o minutu později, když Štěpán Halada důrazem ve středu hřiště získal míč, kličkou se vyhnul stoperovi a sám před brankou nedokázal střelou k tyči obstřelit dobře vybíhajícího brankáře soupeře. V 51.min vybojoval míč Pechoč, rozehrál přes brankáře Lacinu na Štěpána Haladu. Na jeho kolmou přihrávku za obranu si z pravé strany naběhl Skřivánek a poslal míč za obránce přes šířku vápna, kde na zadní tyči zakončoval do prázdné branky Linhart (3:0). V 54.min zbytečně před vápnem fauloval Štěpán Halada. Nařízený přímý kop přes zeď na přední tyč brankář Lacina bezpečně zlikvidoval. V 59.min jsme poprvé střídali a pracovitého Linharta nahradil do útoku Holakovský. O minutu později vybojoval míč ve středu hřiště Štěpán Halada, prošel přes hostující zálohu i obranu, ale sám před brankářem střelu na dlouhou nohu neumístil a brankář ji v pádu chytil. V 72.min prošel přes beka po pravé straně Kolář, přihrál před branku, kde zakončoval Holakovský pouze do břevna. Odražený míč se dostal k Sahajovi, ale jeho pohotovou střelu hostující obránci před brankou zablokovali. V 75.min Víta a Koláře nahradil Sultani a Weitzenbauer. O čtyři minuty později Sahaje a Pechoče nahradil Michalco a Martínek. V 82.min jsme podcenili aut hostí na levé straně. Míč si posunuli na střed hřiště a zakončili střelou z 20m´ těsně vedle tyče naší branky. Poslední akci založil výkopem brankář Lacina. Hlavou jej prodloužil Skřivánek za stopery, kam si nabíhal Holakovský a sám před brankářem zkusil zakončit lobem z 30m´ přes vybíhajícího brankáře. Bohužel těsně minul levou tyč branky hostí a tak zápas skončil naší výhrou 3:0.

Ročníkový průměr hráčů základní sestavy :    FC Cheb 2000,27 / Hvězda Cheb 2000,18

Trenér :   Václav Altman

Asistent : Stanislav Makeš